"Loading..."

Tıraş

Doğru bir tıraş sonrası bakım rutini ile cildinde bugüne kadar sıkça yaşadığın tahriş, kızarıklık ve pullanma gibi sorunlara tamamıyla son verebilirsin!

Cilt bakımı denilince genellikle kadınlar ön planda olsa da, erkeklerin de cilt bakımına ihtiyacının olduğu açık bir gerçek. Üstelik erkeklerin tüm yetişkinlik yaşamları boyunca tıraş gibi bir gerçekle yüzleştiğini unutmamak gerek.

Erkeklerin yüz ve boyun bölgesini kaplayan sakallar, sert yapısı ve hızlı uzama özelliğinden dolayı cilt yüzeyinde sürekli değişimlere yol açabiliyor. Sakalın kendi yapısının yanı sıra, sadece metal ekipmanlarla yapılabilen tıraş işlemleri de bu değişimleri olumsuz yönde tetikleyebiliyor. Bu nedenle de sakal bölgesinde sıkça tahriş, kızarıklık, hassasiyet ve pullanma gibi sorunlar meydana gelebiliyor.

Tıraş Sonrası Kolonya Ne İşe Yarar?

Sakal tıraşı olduğunuzda, yüzünüzde çok sayıda gözle görülemeyen küçük kesikler, açıkta kalan epidermis (cilt) parçaları ve bakteri veya diğer zararlıların içine girme olasılığı olan gözenekler oluşur. Kolonya yüksek oranda antibakteriyel özelliğiyle bilinen iyi bir dezenfektandır.

Ayrıca, kolonyalar tıraş sonrasında yakıyor olmasına rağmen ferahlatıcı hoş kokusu sayesinde kısa süreli rahatlama sağlayabilir.